Tack! Håller med, är särskilt överraskad av Caribbean som är mycket mycket bra i handen jämfört med hur den ser ut på bildKul! Båda helgrymma.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Tack! Håller med, är särskilt överraskad av Caribbean som är mycket mycket bra i handen jämfört med hur den ser ut på bildKul! Båda helgrymma.
Tack! Håller med, är särskilt överraskad av Caribbean som är mycket mycket bra i verkligheten jämfört med på bild![]()
Tycker att den nya länken gör väldigt mycket för både utseende och känsla, hade gärna köpt en MKII länk till PAII men de har höjt priset så skickat till Sverige går en länk loss på 397 USD...Just den är en av de få nyare Doxa jag faktiskt är riktigt sugen på att prova.
Tycker att den nya länken gör väldigt mycket för både utseende och känsla, hade gärna köpt en MKII länk till PAII men de har höjt priset så skickat till Sverige går en länk loss på 397 USD...
Köp Yobokies Doxa BOR då. Smalnar av till 18 mm vid spännet och har separata riskorn. Ska passa 1200T också, har bild någonstans.
Mycket snyggt men jag vill gärna ha kvar originallåset så det faller väl på detBild på en 1200T från Yobokies PhotoBucket...
![]()
Mycket snyggt men jag vill gärna ha kvar originallåset så det faller väl på det![]()
Kände likadant när jag hade min SUB 300 PRO (tror faktiskt det är just denna klockan), den är så mycket snyggare i verkligheten än vad man lyckas få fram på bild!Kör denna ikväll med nya kläder.
Grymt svårt att ta bra bilder på en professional...![]()
Gillar!Tack! Håller med, är särskilt överraskad av Caribbean som är mycket mycket bra i handen jämfört med hur den ser ut på bild![]()
riktigt grym öppning!! Caribbean ser jäkligt nice ut!Pew Pew (är inte så här blek i verkligheten)
![]()
![]()
300t? Come on, den är ju byggd som en tank med galet mycket känsla och kvalitet!Bra, då vet vi vart Sharkhunter COSC befinner sig! Var lite orolig där när den försvann iväg från Jens
Jag håller med, 750T är för stor. Jag har alltid varit en förespråkare av 1000T. Av alla de Doxa jag har provat så är det min favorit-ref. Gällande Sea-rambler skulle jag ha valt 1200T. 300T må vara hur fin som helst men när det kommer till kvalitét så tycker jag att 1200T håller en högre sådan. Andra kan säkert ha en annan uppfattning så du får försöka avgöra själv vad som är viktigast för dig. Har du en 1000T redan så kanske en 300T bidrar till lite mera bredd? 1000T och 1200T är ju ändå hyfsat lika.
Just idag så ligger valet lätt för mig på 300 reissuen även fast 1200t innan alltid varit en favorit för mig.Vill nog ge ett stort tack åt Klocksnack och Doxa-tråden. Har ju blivit en total Doxaholic och de senaste månaderna varit nästan totalt ointresserad av alla andra märken. En 750T Professional och en 1000T COSC Sharkhunter har jag redan skaffat och älskar båda. Möjligen är 750T lite stor så får se blir det en keeper. Ett som är säkert är att samlingen nog snart växer med en Searambler, men kan inte besluta mig blir det en 300 eller 1200. Vad tycker ni som har båda två?
Köp min 300 ist!Sålde min 750T Pro idag och saknar den redan. Behöver en ny Pro nu genast. Tur att den här gamla KS-favoriten är hos mig, den borde ju nog också klara av rekordregnen vi har för tillfället. Men en 1200T Pro, det skall jag ha.
![]()
Sjukt bra! Liiiite avis på den faktiskrBlått idag
![]()
Köp min 300 ist!![]()
Funderar nog på den också! Som sagt är jag lite osäker på den mindre tavlan och det kuperade glaset. I vissa bilder ser sen härlig ut och i vissa gillar jag den mindre. Borde absolut se den live, men tyvärr verkar ända möjligheten för det vara att köpa.
Professional:Funderar nog på den också! Som sagt är jag lite osäker på den mindre tavlan och det kuperade glaset. I vissa bilder ser sen härlig ut och i vissa gillar jag den mindre. Borde absolut se den live, men tyvärr verkar ända möjligheten för det vara att köpa.
1. SUB 300 NoTProfessional:
1. SUB 300
2. SUB 1000T
3. SUB 1200T
Här har du svart på vitt hur man ska välja![]()
Nä, jag är med @Jaggis på 1000T som ultimata. "Vår" chronometer har tyvärr lämnat riket.1. SUB 300 NoT
2. SUB 300 50th
3. SUB 300t
4. SUB 1200t
5. SUB 1000t
Där har du svaret![]()
Mycket trevlig, är det min gamla (033) eller finns det fler på forumet?Sharkhunter 300
![]()