Hinner man kommentera i andra trådar så hinner man ändra sin ljugannons.Han kanske har ett liv? ;-)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Hinner man kommentera i andra trådar så hinner man ändra sin ljugannons.Han kanske har ett liv? ;-)
TouchéHinner man kommentera i andra trådar så hinner man ändra sin ljugannons.
Ingen fara, ha en trevlig kväll.![]()
Nu bara läser jag era berättelsen. De mesta här låter som Seiko specialister. Låter som..Han kanske har ett liv? ;-)
Låter som... Att du vägrar inse att din klocka är ett ihopplock som inte är värt så mycket som du tror? Behövs ju inte mer än en googling för att se att visarna är utbytta.Nu bara läser jag era berättelsen. De mesta här låter som Seiko specialister. Låter som..
Annonsen verkar dock vara avslutad.Låter som... Att du vägrar inse att din klocka är ett ihopplock som inte är värt så mycket som du tror? Behövs ju inte mer än en googling för att se att visarna är utbytta.
Aha. Den fanns kvar när jag skrev inlägget.Annonsen verkar dock vara avslutad.
Tur att du verkar ha stenkoll.Nu bara läser jag era berättelsen. De mesta här låter som Seiko specialister. Låter som..
Många av dem som kommenterat din annons kan nog anses som just Seiko-specialister. Du borde ta hjälp av dem för att ta fram en ärlig annons istället för att käfta emot.Nu bara läser jag era berättelsen. De mesta här låter som Seiko specialister. Låter som..
Typisk kommentar från en Tissot-människa...Många av dem som kommenterat din annons kan nog anses som just Seiko-specialister. Du borde ta hjälp av dem för att ta fram en ärlig annons istället för att käfta emot.
Eller känner du dig blåst och tänkte blåsa någon annan?
Plus att det har blivit trend nu man tar bort priset efter avslutad affär.Typisk kommentar från en Tissot-människa...
För övrigt känns tyvärr Klocksnack = Blocket nuförtiden efter den explosion av mer eller mindre fuffensaktiga 10-inläggsmänniskorna som swampat forumet och i synnerhet Köp & Sälj.
Vad är en typisk Tissot-människa? Någon som inte gillar överprisade frankenur?Typisk kommentar från en Tissot-människa...
För övrigt känns tyvärr Klocksnack = Blocket nuförtiden efter den explosion av mer eller mindre fuffensaktiga 10-inläggsmänniskorna som swampat forumet och i synnerhet Köp & Sälj.
Hur menar du?Typisk kommentar från en Tissot-människa...![]()
Om @daviden bara fick tummen ur så skulle han kunna fixa ett formulär för annonser vilket skulle innebära att ursprungspriset alltid skulle finnas kvarPlus att det har blivit trend nu man tar bort priset efter avslutad affär.
Äh, ett superdåligt skämt om att de flesta kommentarerna om cedardance klocka att "De mesta här låter som Seiko-experter....låter som.." baraHur menar du?![]()
Håller med. Något sånt här vore grymt.Om @daviden bara fick tummen ur så skulle han kunna fixa ett formulär för annonser vilket skulle innebära att ursprungspriset alltid skulle finnas kvar
(För nytillkomna tittare har jag länge "slagits" för ett bättre upplägg av annonser men inte fått något gehör från Den Heliga Ledningen)
Låter som en sak man slänger ihop på en förmiddag ...men så är det inte.Om @daviden bara fick tummen ur så skulle han kunna fixa ett formulär för annonser vilket skulle innebära att ursprungspriset alltid skulle finnas kvar
(För nytillkomna tittare har jag länge "slagits" för ett bättre upplägg av annonser men inte fått något gehör från Den Heliga Ledningen)
...med det sagt är det inget jag gett upp. Vi hade en variant innan, som var mer av en mall - dock inget man var piskad att använda.Låter som en sak man slänger ihop på en förmiddag ...men så är det inte.
Det finns färdiga addons, men de fungerar inte som jag önskar. T.ex. kan man inte lägga in bilder på ett enkelt vis.
"Men du har ju hela helgen på dig!"Låter som en sak man slänger ihop på en förmiddag ...men så är det inte.
Det finns färdiga addons, men de fungerar inte som jag önskar. T.ex. kan man inte lägga in bilder på ett enkelt vis.
Kopierade från där den är köpt!!Är dessa visare blånerade eller bara blå? @Kim
https://klocksnack.se/threads/davosa-classic-161-464-16-prisbump-11-1.66038/
Av bilderna ser de målade ut, medans blånerad brukar innebära temperering. Men kan ju ibland vara svårt att se på bilder..
OK, tack för svar. Hittade på Davosas hemsida nu och det verkar vara blånerat. Inte illa till det prisetKopierade från där den är köpt!!
". Lättläst silvervit urtavla med blånerade smäckra visare. Hand-applicerade antracitfärgade index och siffror. Modellen har fått en glasbaksida i härdat mineralglas genom vilken man upptäcker ett fint dekorerat automatiskt verk med perlage, blånerade skruvar, Côte de Geneva ränder och rodiumplätering. En fröjd för ögat med en diameter på 40 mm och en höjd av 10 mm"
Dessutom har han bara 1 inlägg och borde således inte kunna annonserahttps://klocksnack.se/threads/pam-112.66269/
Kan nada om Panerai.. och undrar således varför denna kostar så mycket?
@eeee
Gräddfil..Jag har inga åsikter om annonsen, men mer en fundering. Hur kommer det sig att man kan annonsera som inlägg nr 1?
https://klocksnack.se/threads/pam-112.66269/#post-1698684
Dessutom har han bara 1 inlägg och borde således inte kunna annonsera
Admins gör ibland undantag.Jag har inga åsikter om annonsen, men mer en fundering. Hur kommer det sig att man kan annonsera som inlägg nr 1?
https://klocksnack.se/threads/pam-112.66269/#post-1698684
Jaha, det värst! Jag vet inte vad jag tycker om det riktigt. Vad skulle det kunna finnas för anledning till ett sånt beslut månntro? Nja. Det är kanske en känd profil som inte vill visa allt och behöver fler konton till det.
Fegt i sådana fall. Hoppas att det bara är en buggJaha, det värst! Jag vet inte vad jag tycker om det riktigt. Vad skulle det kunna finnas för anledning till ett sånt beslut månntro? Nja. Det är kanske en känd profil som inte vill visa allt och behöver fler konton till det.
Jag har tidigare sett att det gjorts undantag för medlemmar som säljer trevliga klockor, det var samma snack förra gången också!Fegt i sådana fall. Hoppas att det bara är en bugg.