Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Finns här: https://klocksnack.se/threads/care-of-carl-realisation.48914/page-4#post-2908173Någon som har lust att dela med sig av koden till förtur på Care of Carl?
Tack, får bli en likadan från ArketJag har denna: https://www.arket.com/en_sek/women/bags-accessories/product.packable-tote-blue.0530278004.html
Nöjd som bara den, har 2 fack och korta handtag vilket jag uppskattar.
I den högre prisklassen har jag velat köpa något från Mismo och föreslår denna som jag känt och klämt på; https://www.mismo.dk/collections/to...lian-canvas/products/m-s-mate-navy-dark-brown
Jag gillar den. Bra udda kavaj om man vill vara semi-cashual.Är denna grym eller inte?
![]()
Om den e billig så kanskeÄr denna grym eller inte?
![]()
Har svårt för resonemanget att saker är snygga eller bra endast för att dom är billiga eller på rea.Om den e billig så kanske
Märkligt att du inte förstår dig på kompromisser.Har svårt för resonemanget att saker är snygga eller bra endast för att dom är billiga eller på rea.
Märkligt att du inte förstår dig på kompromisser.
Grym!!Är denna grym eller inte?
![]()
Relationen mellan ärmlängden och kavajlängden gör mig fundersam till om den är för kort? Personligen gillar jag inte de senaste årens bumfreezer mode.Är denna grym eller inte?
![]()
Det är inte märkligt, utan rimligt. Hela @Wesslan18 resonemang bygger på att just inte kompromissa.Märkligt att du inte förstår dig på kompromisser.
Med det sagt (min tidigare post) - känner du dig mer bekväm med kostym eller alltid i kavaj så kör det! Men du behöver inte vara särskilt orolig för att vara underklädd i Almedalen. Det är rätt informellt oftast och byxor/skjorta/tröja räcker långt.
Men det är mer kavajer/kostymer nu än för 6-7 år sen. Det beror på att det är mindre politikfokus och mer affär nu.
Relationen mellan ärmlängden och kavajlängden gör mig fundersam till om den är för kort? Personligen gillar jag inte de senaste årens bumfreezer mode.
Någon som vet av några grå flanellbyxor på reorna?
Med mode tänkte jag i bredare banor än the Armoury. För att ta ett hyggligt brett exempel så har jag fått ta en 150 storlek eller MTM på OJ så sent som för en månad sedan för att få en mer klassisk längd.Men är det verkligen de "senaste årens" mode?
Vill påstå att mode varit tvärt om - höga midjor och längre kavajer sen iaf 5 år tillbaka. (Tänk the Armoury).
Med mode tänkte jag i bredare banor än the Armoury. För att ta ett hyggligt brett exempel så har jag fått ta en 150 storlek eller MTM på OJ så sent som för en månad sedan för att få en mer klassisk längd.
Definitivt, som du skrev har det ju redan skett en förändring i de mer initierade mensware sammanhangen, så det är ju ingen tvekan om åt vilket håll det går. Dock irriterande långsamt. Var för första gången inne på Suitsupplys butik och konstaterade att byxorna fortfarande var väldigt lågt skurna.Ja du kanske har rätt. Snarare att vi är på väg ur det kort-korta då?
En tackar.
Tack, men söker ett par ljusgråHittade dessa från Morris som jag provade att beställa hem
https://www.morrisstockholm.com/sv-...MI3MqCucGT4wIVzZQYCh0Y7QPPEAYYASABEgIKC_D_BwE
Var inne och testade idag. Satt riktigt kasst på mig. Små i axelpartiet, men sjukt långa.Tips. Lite oväntat dykt upp Drake's standard OCBD i ljusblått på Linnégatans rea. 50 %. Bättre pris är svårfunnet.
Edit. Såg nu att det inte var så gott om storlekar när jag dessutom tog slut på 38rna
![]()
http://www.linnegatan2.com/drake-s-oxford-blue-15-38?showvariant=true
Inte provat själv men många rekommenderar Asket, där kan du välja tre olika längder på din t-shirt.Hej!
Någon som har tips på bas-t-shirts som är lite kortare? I princip alla jag prövar är för långa.
Ha det gott!
Kanon ju! Tusen tack!Inte provat själv men många rekommenderar Asket, där kan du välja tre olika längder på din t-shirt.
https://www.asket.com/shop/t-shirt/