• Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se

    Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
    Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.

    Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.

    Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!

    /Hook & Leben

Stora tråden om mikromärken och andra "affordables"

Tycker det är nog den bästa seiko modden jag sett. Ser ut som något de själva hade kunnat gjort och tagit mycket pengar för :)

Du är allt för vänlig! 🙏😊 Ja den blev riktigt kul faktiskt. Den breda vridringen ihop med indexen som sitter ganska långt in ger lite samma vibb som vissa Squale eller BP Bund t.ex.
Åtminstone bl.a där jag hämtade inpiration och så kryddat med visare från klassiska Seikos. ✌
 
Testar att bära klocka på fel arm, brukar vara på min höger arm.
Märklig känsla 😁
302E4045-A319-4B25-A75D-31B17828C726.jpeg
 
Med tanke på vart den där PEGanin eventuellt har färdats kanske man skulle leta efter ett annat exemplar.
Jag har nog råkat klicka en hem ett par TT Pagani Tjeckien-specials😱
 
Krishanterade i förra veckan i tråden angående om jag var en gubbe som tänkte köpa Porsche... men jag klarade mej, köpte en BMW idag istället... en till... igen :rolleyes:
Så inga mer klockköp i år...


eller under våren iaf,


definitivt inte under februari... :angel:
Grattis till bilen! Bra val! Jag köpte inte en enda klocka under sommaren och hösten förra året när jag sparade inför bilköp. Men det har blivit desto fler efter det istället😁
Nog årets kallaste cykelrunda idag🙈
PXL_20210211_144057367.jpg
 
Grattis till bilen! Bra val! Jag köpte inte en enda klocka under sommaren och hösten förra året när jag sparade inför bilköp. Men det har blivit desto fler efter det istället😁
Nog årets kallaste cykelrunda idag🙈
PXL_20210211_144057367.jpg

Tack, känner jag mej själv rätt kommer inköp till bilen radas upp de närmsta månaderna... tur att klocklådan är överfull, kanske kan sälja nån tom... 🤔🤣
 
Tillbaka
Topp