hammersmashed
Silver
Vars hittar jag den där? Låter som en öl för mig och tanten!Strawberry Float från Spanish Marie
Sjukt krämig, ändå ingen laktos. Riktig godisöl!
![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Vars hittar jag den där? Låter som en öl för mig och tanten!Strawberry Float från Spanish Marie
Sjukt krämig, ändå ingen laktos. Riktig godisöl!
![]()
Köpte på Glasbanken.se men verkar som att just den här är slut. Finns två andra dock!Vars hittar jag den där? Låter som en öl för mig och tanten!
Testade den nyligen också och den var helt ok. Men de måste ju verkligen haft roligt åt vad engelsktalande hade översatt den tillVåt Katt DIPA från Sveriges två bästa IPA bryggerier, humlig och god med drag i beskan
![]()
Jag beställde tre Narwhal, galet bra bang for the buck på den. Speciellt lagradBlev dessa två idag dock bara Fullers som kom med hem då den andra inte fanns i min butik så det blev en beställning istället.
![]()
Håller helt med! Har aldrig varit besviken på de tidigare årgångarnaJag beställde tre Narwhal, galet bra bang for the buck på den. Speciellt lagrad![]()
Hur var den? Var väldigt sugen på en själv men fick hejda mig lite då ölbudgeten gått lite över styr denna månaden redanVar tvungen att testa
Forged - Irish Stout
![]()
Enligt mig bra! Helt klart köpvärdHur var den? Var väldigt sugen på en själv men fick hejda mig lite då ölbudgeten gått lite över styr denna månaden redan![]()
Kan ju inte vara värre än Glenn Hysens julöl i alla fall, värsta skiten jag druckit.Skäms men detta är min sanning ikväll.
Svärmor är från Göteborg och köpte en rolig öl till mig (tanken är förstås fantastisk) men ölet inte lika.
![]()