puffen
Basic
Fokusera på att styra en padelresa iställetNågon som spelar hög nivå i Stockholm? Typ div 1-3
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Fokusera på att styra en padelresa iställetNågon som spelar hög nivå i Stockholm? Typ div 1-3
Någon som spelar hög nivå i Stockholm? Typ div 1-3
Absolut men tänker att någon som svarar "ja" skulle svara "ja div 2 spånga" eller liknande men generellt är ändå div 1-3 okej spel oavsett liga även om det skiljer sig från tex spånga och Älvsjö helg rätt mycketDiv 1-3 säger inte så mycket då nivån är så olika beroende på vart man spelar seriespel och vilken typ av serie!
Yes bokar via matchi.Bokar ni alla via matchi? vad har hänt egentligen? förr kunde man iaf hitta någon rimlig tid i veckan kvällstid men nu är det fullbokat överallt varenda dag...
GBG padel!
Gör ett försök här då ingen har nappat på andra kanaler.
Har en bana bokad ikväll (söndag) kl.19:30-21:00 i Mölnlycke, bara jag kvar så söker tre spelare, nybörjare/medel spelar ingen roll, bara vi får spela.
Själv är jag väl medel minus om man skulle försöka rangordna sig själv...
Lyckas vi få ihop ett gäng?
Jag är inne på mitt andra par av dessa, bra dämpning, fäste och är lätta, kan rekommendera!tänkte kika på nya padelskor i helgen. hucket som stucket eller bör man satsa på ngt speciellt märke?
Gillar dessa - https://www.rocketpadel.com/sv/sv/p...rwU-Q16lET-Fxy294No5K_z4A7vmQG7xoCTsUQAvD_BwEtänkte kika på nya padelskor i helgen. hucket som stucket eller bör man satsa på ngt speciellt märke?
tänkte kika på nya padelskor i helgen. hucket som stucket eller bör man satsa på ngt speciellt märke?
Grusskor (fiskbensmönstrat) är vad du ska ha.tänkte kika på nya padelskor i helgen. hucket som stucket eller bör man satsa på ngt speciellt märke?
Har provat. Absolut, ok fart och ok kontroll. Dropp-format vilket ska göra att både kontroll och fart är bra och relativt stor sweetspot.Någon som har spelat Wilson carbon force pro? Köpte ett sådant idag då jag läst ett par bra tester på det. Verkar vara ganska lättspelat och kontroll-orienterat men ändå ett rack som håller för rätt hög nivå. Har ännu inte provat men det känns som det har en grymt skön bolltröff/känsla. Omdömen någon?
Tack! Nox ml10 finns ju så många varianter av så man blir snurrig.... Men annars verkar dom fina. Får sa hur jag trivs med Wilsonracket. Fick det för 1600 vilket känns som ett bra pris iaf!Har provat. Absolut, ok fart och ok kontroll. Dropp-format vilket ska göra att både kontroll och fart är bra och relativt stor sweetspot.
Tycker dock det finns bättre alternativ men racket är väldigt individuellt. Hade dock rekommenderat folk att prova t.ex. ML10, Vertex ctrl innan Wilson Carbon force pro så jag tycker t.ex. både fart och kontroll är bättre i dom
Provat förutom nya hack. Hur är det nu när det är runt?Jag fick provspela nästa års modeller av Bullpadels rack, måste säga att det var riktigt trevliga många va dem, har spelat med Bullpadel nästan uteslutande i några år nu och Vertex Control är en av mina absoluta favoriter, även Hack:et var väldigt bra, någon annan som fått testa dem?
Är det någon som testat Stigas rack?
Jag fick provspela nästa års modeller av Bullpadels rack, måste säga att det var riktigt trevliga många va dem, har spelat med Bullpadel nästan uteslutande i några år nu och Vertex Control är en av mina absoluta favoriter, även Hack:et var väldigt bra, någon annan som fått testa dem?
Är det någon som testat Stigas rack?
Provat förutom nya hack. Hur är det nu när det är runt?
Spelade ocksp med vertex-19 länge som jag höll högt men har nu gått över till nox wpt tempo som känns mycket trevligt
Hur var nya Vertex upplagan?
Varlion gör helt klart trevliga rackSpelat uteslutande med Bullpadel vertex 02 sista året. Blev nytt rack idag mest för att testa på kul. Kändes oavsett väldigt trevligt
Varlion Avant carbon limited black något något
Sjukt givande..!Någon som tagit kurser hos tränare och tycker att det verkligen, verkligen lyft ens kapacitet? Är i ett stadie där man håller relativ nivå när man lirar med kompisarna men knappt utvecklas från gång till gång som man gjorde i början så lite sugen på att testa PT-session.
Dessvärre i Smålands skogar, men hittat en tränare som kan ge riktigt bra priser till en sistaårs gymnasieelev så får nog testa det då!Sjukt givande..!
Spelat både i Sverige och utomlands med tränare. Finns du i Stockholm rekommenderar jag Carlos på padel soul som håller till i spånga!
Kan bara instämma! Jag gör det en gång per vecka, det har verkligen hjälpt och utvecklat mitt spel Vi går igenom mycket hur man ska tänka, vilka slag när, var ska jag stå/ röra mig etc.Sjukt givande..!
Spelat både i Sverige och utomlands med tränare. Finns du i Stockholm rekommenderar jag Carlos på padel soul som håller till i spånga!