Oj förlåt!Redan länkad och diskuterad på föregående sida.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Oj förlåt!Redan länkad och diskuterad på föregående sida.
Born To Dare = fotboll med kids
En fick ont i handen när den dingade in i min 54a
Men det gick bra, med klockan dvs
![]()
Grym, ser ut att sitta som en smäckMin andra vintage Tudor och jag har verkligen fastnat för märket
![]()
Tack. Den är faktiskt 34mm men känns större. Känns som att bära en 36mm datejust.Grym, ser ut att sitta som en smäck
34 eller 36mm?
Magisk!Inte burit den här på en vecka nu, eftersom att min Panerai kom tillbaks från service. Men satan vad bra den är. Hmm får se om man ska behålla eller inte.
![]()
Att inte Rangerlänken blivit standard hos exempelvis BB Pro, 58 etc. är för mig helt obegripligt. Den är bättre på alla sätt och vis, och framförallt snyggare…
det var nytt för mig och hoppas inte det. Vet att Omega höjer priser imorgon men inte hört ngt om Tudor.Tudor (Norge) satte i ettermiddag opp prisene med 5-6%. Samme i Sverige?
Inte heller hört någotdet var nytt för mig och hoppas inte det. Vet att Omega höjer priser imorgon men inte hört ngt om Tudor.
Omega höjde 12ggr förra året dock så det är som tur var inget riktmärke (famous last words?det var nytt för mig och hoppas inte det. Vet att Omega höjer priser imorgon men inte hört ngt om Tudor.
Ja när jag köpte snoopy ”den första” så fick jag betala 109tkr i slutet av augusti förra året sedan höjde dom till 116 där efter 125k och nu ännu en gång.. alltså 4 ökningar på mindre än 1års tidOmega höjde 12ggr förra året dock så det är som tur var inget riktmärke (famous last words?).
Man får gratulera till fin klockaMin första dressare och min första Tudor. Det blir definitivt fler!![]()
Tack! Som sagt aldrig varit mycket för dressare, haft mest svulstiga dykare men testade den här för ett par veckor sedan. Gillar klockor som går lite under radarn och denna är ju ingen kioskvältare i Tudors sortiment (förstår inte varför). ADn här i Stockholm ville ha strax under 33k men hittade en säljare på Chrono som släppte den betydligt billigare så jag slog till. Nu är den favoriten i samlingen och personligen så är den en av få som är smakfull i tvåton, kan tycka att tvåton på oyster är lite too much för min smak. Länken var det som gjorde att jag köpte denna, grymt skön och i mitt tyckte riktigt snygg. Gillar man dressare så tycker jag man ska ge denna en chansMan får gratulera till fin klockaprops också för att du går för tvåton
