Blev nog ett missförstånd, var helt inställt på att du tänkte köpa den, varför vet jag inte. Hade jag vetat att du var inne på att sälja hade jag såklart inte haft den tonen..Tråkigt med den här typen av svar... I första meningen: "Skulle inte ge mer än C24.." och nästa mening inte mer än 25' - när alla europeiska handlare på C24 säger 32+... Motsägeslefullt.
Sedan titta på flera år gamla annonser och säga 21-25k när senaste försälningarna verkar se ut som följande:
2022 - en vit nyservad med annonspris på 36,5k
2022 - en blå OSERVAD med annonspris på 25k
2023 - en svart servad med annonspris på 30k
2024 - en vit servad med annonspris på 32k.
Sen är det upp till var och en bad man "vill" betala som sagt, men här tänkte jag att man kunde få hjälp med en generell värdebedömning.
Står ändå fast vid att C24 ofta är i överkant av man man faktiskt kan sälja dom för. Däremot finns det exempel på C24 som är i underkant, tex Japan och liknande men det är en helt annan marknad, räkna in importkostnader och moms så brukar man landa på ungefär samma pris.