Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Intressant med whiskeyn, hur började det? Hade du aldrig testat innan du besökte ett destilleri? Känns lite begränsat om man vill uppleva den fantastiska världen, men om du har goda möjligheter att semestra och besöka dem varje gång du är sugen på något nytt så är det en fantastisk idé![]()
Min klocka har gått och lagt sig för längesen och själv står jag med maken på balkongen och röker cigarr och dricker Bowmore (ja, eftersom jag bara dricker whiskey från destillerier jag besökt) och känner mig semestrig och jättebusig.
Förr tyckte jag att whiskey smakade sprit och inget annat och det var ju inte så gott. Sen fick jag möjlighet att göra studiebesök på (vad som kändes som) större delen av de skotska destillerierna och förstod varför det smakade som det gjorde och tyckte det smakade hantverk. Sen var jag såld.Intressant med whiskeyn, hur började det? Hade du aldrig testat innan du besökte ett destilleri? Känns lite begränsat om man vill uppleva den fantastiska världen, men om du har goda möjligheter att semestra och besöka dem varje gång du är sugen på något nytt så är det en fantastisk idé![]()
Wow! Helst rätt, alltid häftigt när man får en hands on upplevelse och en ny förståelse för saker.Förr tyckte jag att whiskey smakade sprit och inget annat och det var ju inte så gott. Sen fick jag möjlighet att göra studiebesök på (vad som kändes som) större delen av de skotska destillerierna och förstod varför det smakade som det gjorde och tyckte det smakade hantverk. Sen var jag såld.
Uh, har själv samma problem. Kan rekommendera simning, hjälpt mig otroligt mycketGer mitt diskbråck en rejäl omgång.
![]()
Vad är det för häst? Är ju inte riktigt häst din shunooKlappar hästen!
![]()
Tungt breeDags att käka thailändsk massamam biff
![]()
Tack för tipset. Får prova det, eller rättare sagt jag får gå till botten med detUh, har själv samma problem. Kan rekommendera simning, hjälpt mig otroligt mycket