Hmmm, Àr det en sÄndÀr gammal seiko som inte lÀngre klarar iso kraven för dykareSöndag..![]()
![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
VĂ€lkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete Àr nu den största uppdateringen av Klocksnack.se nÄgonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli Ànnu snabbare, mer lÀttanvÀnt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en trÄd pÄ diskussionsdelen för feedback och tekniska frÄgestÀllningar.
Tack för att ni Àr med och skapar Skandinaviens bÀsta klockforum!
/Hook & Leben
Hmmm, Àr det en sÄndÀr gammal seiko som inte lÀngre klarar iso kraven för dykareSöndag..![]()
![]()
Ahh precis....Hmmm, Àr det en sÄndÀr gammal seiko som inte lÀngre klarar iso kraven för dykare? hahaha
Fina bilder!
Tack..Fina bilder!
den dÀra hade varit en killer!Varför kunde inte Seiko slÀppa en sÄhÀr..?![]()
![]()
FÄr man frÄga vad servicen gick pÄ? Fanns delar? Varit sugen pÄ en Pouge , men varit lite rÀdd att dom inte gÄr och serva, att det inte finns reservdelar till dom...Fick hem denna i förra veckan efter en kort tid pÄ service. Riktigt fint skick och dessutom med originalbox
![]()
![]()
![]()
![]()
500pix, Àldre herre som pysslat med klockor hela livet som tog sig an denna. Den var bara vÀldigt skitig, inget som behövde bytasFÄr man frÄga vad servicen gick pÄ? Fanns delar? Varit sugen pÄ en Pouge , men varit lite rÀdd att dom inte gÄr och serva, att det inte finns reservdelar till dom...
Ahh ok...500pix, Àldre herre som pysslat med klockor hela livet som tog sig an denna. Den var bara vÀldigt skitig, inget som behövde bytas![]()
Har du testat Crafter Blue pÄ den dÀr? Ser sjukt bra ut men inte sett nÄgon bild pÄ den kombon hÀr pÄ forumet.MM200 med de "rÀtta" visarna.
![]()
Nej, det har jag inte. Kör crafter blue pÄ ett par andra klockor men vill ha denna pÄ lÀnken.Har du testat Crafter Blue pÄ den dÀr? Ser sjukt bra ut men inte sett nÄgon bild pÄ den kombon hÀr pÄ forumet.
Helt rÀtt att byta visarna btw! Gör enorm skillnad.Nej, det har jag inte. Kör crafter blue pÄ ett par andra klockor men vill ha denna pÄ lÀnken.
Fast det dÀr Àr en Samurai...Seiko Sumo
Helt rÀtt kÀnde att det inte stÀmde, tack Àndrar.Fast det dÀr Àr en Samurai...![]()
NEEEJ förstör inte klockan nu...Har alltid tyckt, utan att egentligen kunna motivera, att Arnien Àr jÀvligt mycket hip-hop!![]()
![]()