GBGs tröttaste burgare
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
GBGs tröttaste burgare
Ångerrätt på den?GBGs tröttaste burgare
Port du Soleil AWOuch, den var inte mkt kärlek i.
Vart köptes denna?
Ska kontakta konsumentombudsmannenÅngerrätt på den?
Provat Butchers market?By the barn - Haveri mellan två bröd, smakade och luktade som köttfärs från ICA. Goda pommes.
Tugg - Bättre än ovanstående men inte fantastisk.
Överlägset bäst är The Barn - alltså restaurangen på Kyrkogatan. Absolut inte deras sidoverksamhet borta vid Stora Teatern.
Näst bäst är Tugg och Stockyard. Den första kör smash burgers och den andra kör tråkigt nog genomstekta men jäkligt bra burgare.
Butchers är tråkiga men var en gång i tiden kanonbra.
Holy Cow är lite trötta men jäkligt bra.
Burgersson började starkt för många år sedan men numera är det 50/50 mellan att få en kanonburgare eller något som inte ens går att hålla i, än mindre äta med värdighet.
Överlägset bäst är The Barn - alltså restaurangen på Kyrkogatan. Absolut inte deras sidoverksamhet borta vid Stora Teatern.
Näst bäst är Tugg och Stockyard. Den första kör smash burgers och den andra kör tråkigt nog genomstekta men jäkligt bra burgare.
Butchers är tråkiga men var en gång i tiden kanonbra.
Holy Cow är lite trötta men jäkligt bra.
Burgersson började starkt för många år sedan men numera är det 50/50 mellan att få en kanonburgare eller något som inte ens går att hålla i, än mindre äta med värdighet.
Inte just den i Göteborg, men har testat den i Örebro (första restaurangen) och tyckte att köttet var torrt och smakade väldigt mycket svartpeppar. Bara testat det en gång så det kan ju ha varit jag som haft otur också. I övrigt (bröd, pommes, sallad, dressing) var det bra, typ i nivå med Tugg om man ska jämföra med någonting i Göteborg.Någon som testat Diné? Nystartat tydligen.
Inte just den i Göteborg, men har testat den i Örebro (första restaurangen) och tyckte att köttet var torrt och smakade väldigt mycket svartpeppar. Bara testat det en gång så det kan ju ha varit jag som haft otur också. I övrigt (bröd, pommes, sallad, dressing) var det bra, typ i nivå med Tugg om man ska jämföra med någonting i Göteborg.
Borås var moderskeppet. Men pris kontra Burg är väldigt bra på Tugg.Tugg är riktigt trevligt tycker jag, jag äter iofs på den i Lund men pris och smakmässigt är deras burgare det bästa som Lund har att erbjuda. Jag tror att den i Gbg är moderskeppet om jag inte minns fel. Dock inte den bästa personal, dvs. service då det alltid är nya yrbollar, i. e. studenter som jobbar, men maten är bra. Rekommenderar deras Chili Sensation!
Ok, får ta och testa!Inte just den i Göteborg, men har testat den i Örebro (första restaurangen) och tyckte att köttet var torrt och smakade väldigt mycket svartpeppar. Bara testat det en gång så det kan ju ha varit jag som haft otur också. I övrigt (bröd, pommes, sallad, dressing) var det bra, typ i nivå med Tugg om man ska jämföra med någonting i Göteborg.
Tugg gör Göteborgs bästa burgare när dom är på topp.Tugg är riktigt trevligt tycker jag, jag äter iofs på den i Lund men pris och smakmässigt är deras burgare det bästa som Lund har att erbjuda. Jag tror att den i Gbg är moderskeppet om jag inte minns fel. Dock inte den bästa personal, dvs. service då det alltid är nya yrbollar, i. e. studenter som jobbar, men maten är bra. Rekommenderar deras Chili Sensation!
Meddela gärna vad du tyckte sen. Hoppas att de är lite försiktigare med pepparkvarnen, det känns nästan som att man försöker maskera dåligt kött med så mycket peppar.Ok, får ta och testa!
Tugg gör Göteborgs bästa burgare när dom är på topp.
Borås var moderskeppet. Men pris kontra Burg är väldigt bra på Tugg.
Bättre än The Barn?Käkade på Diné på Drottninggatan. Bästa stället jag ätit på i Götet.
Bättre än The Barn?
Tyckte det var precis som Tugg, fast lite sämre. Men ja, sannolikt bättre än The Barn i alla fall.Käkade på Diné på Drottninggatan. Bästa stället jag ätit på i Götet.
Tyckte det var precis som Tugg, fast lite sämre. Men ja, sannolikt bättre än The Barn i alla fall.
Låter orimligtTyckte det var precis som Tugg, fast lite sämre. Men ja, sannolikt bättre än The Barn i alla fall.
När bytte de?Tugg har gått ner sig sen de bytte personal och ägare. Gjorde betydligt godare burgare förr!
Personalen i Gbg successivt sen -16, vad jag märkt. Ägare sen sent -17?När bytte de?