Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Har du kollat med Nymans, luxurywatches kan också haSer fin ut men var kan jag se den live?
Kolla RubberBSpännande att beställa en klocka man aldrig sett annat än på bild, att beställa en Panerai utan att haft en på armen. Men efter att hittat denna tråden fanns det så att säga ingen återvändå. Först efter att den låg på posten och väntade hade jag möjlighet att prova en i butik då en oplanerad resa förde mig till London.
Efter en vecka med PAM000 på armen så måste jag säga att jag är mer än nöjd. Förstår varför många beskriver det som beroendeframkallande. Speedmastern känns helt plötsligt som ett damur, kommer troligen inte få mycket vristtid framöver.
Nu skulle jag vilja köpa ett gummistrap. Någon dom har något tips? Behöver inte vara OEM.
![]()
Tack för tipset, det får bli en sådan!Kolla RubberB
SiInterista IRL?
Köp ett orginal. Sjukt braSpännande att beställa en klocka man aldrig sett annat än på bild, att beställa en Panerai utan att haft en på armen. Men efter att hittat denna tråden fanns det så att säga ingen återvändå. Först efter att den låg på posten och väntade hade jag möjlighet att prova en i butik då en oplanerad resa förde mig till London.
Efter en vecka med PAM000 på armen så måste jag säga att jag är mer än nöjd. Förstår varför många beskriver det som beroendeframkallande. Speedmastern känns helt plötsligt som ett damur, kommer troligen inte få mycket vristtid framöver.
Nu skulle jag vilja köpa ett gummistrap. Någon dom har något tips? Behöver inte vara OEM.
![]()
Dryg kvittering med den sena kvitteringen igår.. Vi hade behövt 3 poäng. Nåja..
Det tog inte lång tid!Vill ha en 005a igen...eller 111a
Jaa verkligen! Har varit tungt ett bra tag nu, får inte släppa Europaplatsen nu bara...Dryg kvittering med den sena kvitteringen igår.. Vi hade behövt 3 poäng. Nåja..
Har försökt leta utan att hitta ett bra svar, (kan iofs bero på att det inte finns någon skillnad), men är det någon som har koll på om det skiljer sig på PAM0048 från startåret -99 till de senare modellerna?
![]()
Hej har just införskaffat en 424. Bild i ett tidigare inlägg. En liten fråga. Ska beställa ett band från AW men blir inte klok på om det ska vara 26 eller 27 mm brett vid klockan. OEM är märkta 27, men min linjal säger 26. Kan någon upplysa en novis. Tack