Skoj! Vad läser du?Välkomna ner till Lund och framförallt LTH! Nollning snart, börja tagga
Vore fett att dra ihop en GTG någon gång också, alltid roligt att träffa folk utanför sitt egna program.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Skoj! Vad läser du?Välkomna ner till Lund och framförallt LTH! Nollning snart, börja tagga
Vore fett att dra ihop en GTG någon gång också, alltid roligt att träffa folk utanför sitt egna program.
Skoj! Vad läser du?
Sinnes taggad inför nollning! GTG är givet!Välkomna ner till Lund och framförallt LTH! Nollning snart, börja tagga
Vore fett att dra ihop en GTG någon gång också, alltid roligt att träffa folk utanför sitt egna program.
Vi får köra en liten GTG på Malmös dansgolv igenJag är på GTG i Lund
Det ska bli KS Lundatraditionen!Vi får köra en liten GTG på Malmös dansgolv igen
What, börjar LTH med skolan redan den 21a?!Nä, nu börjar det pirra lite i magen. Flyttar hemifrån om några dagar och om 10 dagar sätter plugget igång. Pirrigt men kul.
Börjar på tisdag, 15e, i Linköping, ingenjör.What, börjar LTH med skolan redan den 21a?!
Vi system(et)vetare/ekonomer börjar den 28e... Bara nollningen som börjar 21a för Lundaekonomer
Japp, 21a drar det igång! Mest med introduktioner etc verkar det som.What, börjar LTH med skolan redan den 21a?!
Vi system(et)vetare/ekonomer börjar den 28e... Bara nollningen som börjar 21a för Lundaekonomer
Jävlar i helvete va tidigt!Börjar på tisdag, 15e, i Linköping, ingenjör.
Shit, hade inte en aning om att ni började en hel vecka innan oss!Japp, 21a drar det igång! Mest med introduktioner etc verkar det som.
Japp, 21a drar det igång! Mest med introduktioner etc verkar det som.
Vilka är antagna till Uppsala i höst? Hur har ni löst det med boende?
Kan bara instämma! Vi lär stöta på varann någon dag. Maskin, väg & vatten och Indek har ju lite sittningar tillsammans ibland dessutom!Full rulle med nollning på LTH
Vi kanske ses nu på utediscot på lördag eller VM sittningen om två veckorKan bara instämma! Vi lär stöta på varann någon dag. Maskin, väg & vatten och Indek har ju lite sittningar tillsammans ibland dessutom!
Är du från Hbg?Sittning Ing/K-sektionerna. Någon här?
Vi har nollning fram till 16e September, överlevnad är långt ifrån garanterad.Har ni överlevt insparken? Själv har det varit kul men hårt
Nollning till o med 9e, med aktiviteter vaaarje dag. Sjukt speccat schema. Får se hur det gårHar ni överlevt insparken? Själv har det varit kul men hårt
Haha inte direkt mycket sömn man får Var studerar du?Har ni överlevt insparken? Själv har det varit kul men hårt
Är du från Hbg?
Någon som har koll på hur bastermin/år på KTH eller kanske rent generellt funkar? Har förstått att man konkurrerar med sina resultat på de kurser man går. Men konkurrerar man både med de som gått basår och bastermin? Då basåret läser fler kurser. Min tanke är att fräscha upp matten och fysiken via bastermin då man går motsvarande ma 4 samt fy 2 Och i samma veva få en garantiplats, helst på IndEk.
Förstår, är från Hbg men flyttat till Sthlm nu!Flyttat hit nu! Går tekniskt basår här på Campus Hbg, blir nog datateknik nästa år. Själv?