Köpte ett camo-nato från bukten och satte på min 79090. Är själv inte helt övertygad, vad säger panelen. Bra eller anus?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Njae.. sådär. Inget jag skulle gå runt med. Har du provat med mörkgrå nato?Köpte ett camo-nato från bukten och satte på min 79090. Är själv inte helt övertygad, vad säger panelen. Bra eller anus?
![]()
Förstår varför du inte är övertygadKöpte ett camo-nato från bukten och satte på min 79090. Är själv inte helt övertygad, vad säger panelen. Bra eller anus?
![]()
Njae.. sådär. Inget jag skulle gå runt med. Har du provat med mörkgrå nato?
Förstår varför du inte är övertygad
Blev inte bra det där tycker jag. Kanske med tudors camoband som ser lite annorlunda ut.
Tyvärr ja. Tror dock det har lite med texturen på bandet att göra för min del. Hade det varit mer matt och "mjukt" som tudorbandet så hade det nog sett annorlunda ut.Ja eller hur, känns stolpe ut denna gång![]()
Fan va negativa alla var då - jag tyckte att det var rätt schysst till!
Hadley Roma banden är coolaTackarmen är benägen att sälla mig till den negativa sidan.
Några andra band/nato tips som skulle funka?
Har tittat på ett sailcloth band i svart från Hadley Roma som borde funka fint. Vill helst ha ett Tropic band men är ju sabla dyra..,,![]()
Jag körde ofta ett Camo-nato från Singularstraps som funkar kanon på, mer grönt / brunt / gult än det du hade köpt. Sen funkar ju ett härligt mocka (brunt, svart eller varför inte sand?) perfekt till också!Tackarmen är benägen att sälla mig till den negativa sidan.
Några andra band/nato tips som skulle funka?
Har tittat på ett sailcloth band i svart från Hadley Roma som borde funka fint. Vill helst ha ett Tropic band men är ju sabla dyra..,,![]()
Jag körde ofta ett Camo-nato från Singularstraps som funkar kanon på, mer grönt / brunt / gult än det du hade köpt. Sen funkar ju ett härligt mocka (brunt, svart eller varför inte sand?) perfekt till också!
Fan va negativa alla var då - jag tyckte att det var rätt schysst till!
Ja helt ok var det!
Annars är det ju Phoenix gråa naton som gäller![]()
Tackar
Ok, vart köper man det? Har du nån bild på din flinga med grått Phoenix på?
Kolla på eBay t ex.
Ska fixa bild ikväll![]()
Vill inte att ni ska bli för bortskämda baraVar har alla Pelagos försvunnit? Det var ju otroligt hett med Pelagos ett tag men har knappt sett en sån nämnas på länge.
Längtar tills det kommer någon sådan beg till salu. Hojta till om/när du ska säljaTudor NF.
![]()
Blanktavlad Sub från 66 med Fat Font Long-Five insert och nitat oyster. Nya favoriten
Ok, ska kika där. Och grymt med en på din flinga, tror inte du postat den kombinationen i tråden tidigare.
Någon som kan rekommendera ett schysst kvalitets nato till en Black Bay Blue. Originalen är bra men är sugen på att testa något annat![]()
Någon som kan rekommendera ett schysst kvalitets nato till en Black Bay Blue. Originalen är bra men är sugen på att testa något annat![]()
Har för mig jag såg ~34k, men kanske har fel (?)Någon som vet vad prislappen blir för dom nya Tudor BB med MT5602 ?
Någon som vet vad prislappen blir för dom nya Tudor BB med MT5602 ?
Tack!33.440 kr