Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Vintage Heuer, gärna lite mer udda modeller som Montreal eller Pasadena köper man väl inte heller i vilken Ur&Penn som helst?
SKX007? Känns som att alla som har intresse av klockor har en sån? Den borde iallafall ge en hint att personen som bär den har någon form av koll iallafall.
OBS, rena spekulationer haha!![]()
Är nog rädd att en entusiast inte nödvändigtvis avslöjas av just klockan. Kanske om man ser klockan i rätt sammanhang. Har sett så många så kallade entusiastklockor på handleder, där de förmodligen har suttit sedan de var nya. Framför allt vintage Rolex, på män som kanske köpte dem i tjugoårsåldern och sedan burit dem till dess att de har blivit "entusiastklockor".