Glad TT
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Dimensioner påminner om en Omega-låda eller så är det en limited edition-Invicta låda...Tudortorsdag med paket som hör hemma i en annan tråd dock![]()
![]()
Du lyckades ge ett svar men ändå få två felDimensioner påminner om en Omega-låda eller så är det en limited edition-Invicta låda...![]()
Gillar Royal har haft en dock 41 mm oense om LD har du provat live för jag tycker min LD är grym, men som tur är smaken som bakenBra att få W&W ur vägen, för mig är en beg bb54 och snygg bezel från Steel Reef mest attraktivt köpt just nu. Men jag ska inte ha något.
Blev även sugen på en 36 mm Royal. Relativt sett mycket snyggare än Land Dwellern. Eller så kan jag säga ärligt att LD inte är en särskilt snygg klocka öht.
Grattis, det är säkert en klocka med skön karaktär. Slit den med hälsanGillar Royal har haft en dock 41 mm oense om LD har du provat live för jag tycker min LD är grym, men som tur är smaken som baken
BlackBay58 måste väl ändå vara den största succén för moderna (2010->) Tudor, särskilt om man lägger till den blåa?TT eller! Happ, då är denna ur katalogen. Behåller min.
![]()
Tror du har rätt utan ha siffror framför mig! Den nya är säkerligen fin och objektivt sett bättre: Nya boetten, ny krona, T-fit, METAS, etc… med saftigt pris ska tilläggas. Men för min del är första versionen speciell, den som tog världen med storm, och har snowflake på sekundvisaren (bara en sån sak).BlackBay58 måste väl ändå vara den största succén för moderna (2010->) Tudor, särskilt om man lägger till den blåa?
Man kan förstå varför uppdateringarna är minimala för även om storebror Rolex kan så tror jag inte Tudor har råd att slakta sina kassakor. Är väl egentligen kronan som är den enda riktigt påtagliga visuella förändringen (plus jubilee-möjligheten) och den är ju inte dramatisk. Och om något så tror jag den stora majoriteten ser den nya som en förbättring (Själv är jag lite kluven, tycker den gamla var lite del av identiteten. Bästa kompromissen för mig hade varit om de gjort den nya på både 54&58 i ett lite biffigare utförande så att mer av BigCrown looken fanns kvar.
Plain, simple och galet snygg!![]()
Den växer på mig. Finns inte mycket att gnälla på förutom att den är jäkligt basic.
Förvånad att den har sunburst dock, det visste jag inte.
Easy money för Tudor att lansera denna i 39mm format.![]()
Den växer på mig. Finns inte mycket att gnälla på förutom att den är jäkligt basic.
Förvånad att den har sunburst dock, det visste jag inte.
Det bästa med modellen är att den är basic/monochrome… sunbursten kommer inte fram så ofta utom i direkt starkt ljus.![]()
Den växer på mig. Finns inte mycket att gnälla på förutom att den är jäkligt basic.
Förvånad att den har sunburst dock, det visste jag inte.
Easy money för Tudor att lansera denna i 39mm format.
