Grattis, den var riktigt fin. Skulle inte heller tvekat att sälja bronsaren om det dök upp en subBronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Välkommen till ett uppdaterat Klocksnack.se
Efter ett digert arbete är nu den största uppdateringen av Klocksnack.se någonsin klar att se dagens ljus.
Forumet kommer nu bli ännu snabbare, mer lättanvänt och framför allt fyllt med nya funktioner.
Vi har skapat en tråd på diskussionsdelen för feedback och tekniska frågeställningar.
Tack för att ni är med och skapar Skandinaviens bästa klockforum!
/Hook & Leben
Grattis, den var riktigt fin. Skulle inte heller tvekat att sälja bronsaren om det dök upp en subBronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
Blir en härlig vecka! Den är grym den där.Bronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
Tackar, även om jag älskar bronsaren var det för bra för att avstå!Grattis, den var riktigt fin. Skulle inte heller tvekat att sälja bronsaren om det dök upp en sub
Ja den lär sitta på konstant nu ett tag framöver! Let the honeymoon beginBlir en härlig vecka! Den är grym den där.
Grym! Grattulerar!Bronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
Vågar du säga något om hur länge du tror denna får stanna?Bronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
Grattis till en fantastisk klocka.Bronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
No regrets här, livet är för kort för att ha samma gamla klockor dag in och dag ut
Ska ge mig på en kvalificerad gissning, så säger 3 mån för att vara rimlig, men siktar på hela 2023 utVågar du säga något om hur länge du tror denna får stanna?
Jag får en känsla av att denna kan vara i din ägo en längre tid (OBS allt är relativt!)
Köpt här på K&S?
Riktigt läcker är den!
precis så
Hade inte tvekat att byta min P39 mot den. Var det watch only eller fick du tag i ett helset?Tackar, även om jag älskar bronsaren var det för bra för att avstå!
Du vet att efter den riktiga smekmånaden går det inte att göra sig av med bruden än mindre sälja. Det senare ser farbror polisen som allvarligare än att sälja klockor.Ja den lär sitta på konstant nu ett tag framöver! Let the honeymoon begin![]()
76100 är föregångaren till 79090 och egentligen är väl det enbart lollipopvisaren som skiljer dem åt såvitt jag vetGrattis till en fantastisk klocka.
Vad är det för skillnad på ref 76100 och ref 79090 förutom visarna?
Flera Sub idag och har dålig koll på olika ref.
Watch only, är denna som tidigare fanns på köp och sälj:precis så!
Hade inte tvekat att byta min P39 mot den. Var det watch only eller fick du tag i ett helset?
Du vet att efter den riktiga smekmånaden går det inte att göra sig av med bruden än mindre sälja. Det senare ser farbror polisen som allvarligare än att sälja klockor.
Men allvarligt bra start på året och njut!![]()
Ok tack för svar76100 är föregångaren till 79090 och egentligen är väl det enbart lollipopvisaren som skiljer dem åt såvitt jag vetMen om något mer skiljer så får någon annan kunnig gärna tillägga det.
Grattis! Skulle ljuga om man sa att man inte var liiiite avisNo regrets här, livet är för kort för att ha samma gamla klockor dag in och dag ut
Ska ge mig på en kvalificerad gissning, så säger 3 mån för att vara rimlig, men siktar på hela 2023 utTjatade ihjäl @Jesborn tills han sålde den
Sjukt trevlig modell måste jag säga!
Stort tack! Klart positivt överraskad måste jag säga, bärs riktigt skönt. Vet inte med säkerhet, men ca 1987Grattis! Skulle ljuga om man sa att man inte var liiiite avisgrymt trevlig modell. Från vilket år är denna?
76100 är föregångaren till 79090 och egentligen är väl det enbart lollipopvisaren som skiljer dem åt såvitt jag vetMen om något mer skiljer så får någon annan kunnig gärna tillägga det.
WowBronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
Grattis! Skulle ljuga om man sa att man inte var liiiite avisgrymt trevlig modell. Från vilket år är denna?
Njae, det där är garanterat en 86:a @rambo_amadeusStort tack! Klart positivt överraskad måste jag säga, bärs riktigt skönt. Vet inte med säkerhet, men ca 1987![]()
Bronsaren fick ryka när jag fick chans att köpa en 76100 med lollipop! ÄNTLIGEN har jag en Tudor Sub
![]()
Var självklart tvungen att göra lite detektivarbete.. Haha.. det är det dessvärre inte. Tror jag nappat tidigare på denna när Dennta hade den. Har för mig att serienr. daterar den till c.a 88a.WowStort grattis vännen! Ruskigt glad för din skull
Njae, det där är garanterat en 86:a @rambo_amadeus![]()
Finns ju även i 40 mm….79190…..Beställning Watches&Wonders: Relansering av 75190 med stålringen i BB58, med nitarna kastade all världens väg. Snöat in helt på denna, men tror inte jag kan ha en 36mm Sub.
![]()
Riktigt snyggt band till den där! Är det KS Explorers Club nato?Glad TudorTorsdag på er!
![]()
Riktigt snyggt band till den där! Är det KS Explorers Club nato?![]()
Ah tack! Hade aldrig sett det, men ganska många 36, och gjorde ett dumt antagande att det var såFinns ju även i 40 mm….79190…..
Inte så vanliga, men inte så dyra heller.....visserligen gammal annons...men de bör nog ligga lite lägre än med klassisk konfiguration....Ah tack! Hade aldrig sett det, men ganska många 36, och gjorde ett dumt antagande att det var så![]()